Szukaj Pokaż menu

Faktopedia, czyli taka fajniejsza Wikipedia - CCXVI

164 609  
798   44  
W dzisiejszym odcinku między innymi o walkach koni, pojedynku znanych astronomów oraz wyroku amerykańskiego sądu, który w głupiej sprawie okazał się dla odmiany racjonalny.

#1.

7 powodów, dla których powinieneś rzucić Facebooka

130 342  
302   90  
Facebook to, Facebook tamto. Nie ma Cię na Facebooku – nie istniejesz. Tymczasem Facebook to wyjątkowo perfidne, a przy tym prostackie narzędzie, które wyrządza Ci więcej szkody, niż przynosi pożytku. Zobacz dlaczego.

Dlaczego warto grzeszyć?

88 709  
183   59  
Pewnie wielu z was zauważyło, że żywot świętych jest niezwykle smutny i nudny. Naukowcy przyjrzeli się cechom uważanym przez chrześcijaństwo za grzechy prowadzące do piekła i doszli do ciekawych obserwacji - grzeszenie czyni nas lepszymi.

#1. Pycha

Ludzie pyszni są bardziej zdolni do wykonywania trudnych zadań i dzięki temu częściej trafiają na odpowiedzialne oraz dobrze płatne stanowiska. Człowiekowi pełnemu pychy łatwiej jest znieść ataki innych, ma po prostu bardziej grubą skórę.

#2. Chciwość


Za pieniądze można kupić szczęście (jeśli odpowiednio się je zainwestuje). Badania pokazały, że ludzie są szczęśliwsi, gdy wydają kasę dla zdobycia jakiegoś doświadczenia, a nie na jakieś materialne rzeczy. Pomyślcie, co dałoby wam więcej frajdy? Nowy telefon czy wymarzona wycieczka w nieznane? Warto więc gromadzić pieniądze i potem wydawać na to, co sprawi nam najwięcej przyjemności.

#3. Nieczystość


Rozpusta daje nam nie tylko dużo frajdy, ale też sprawia, że jesteśmy mądrzejsi. Według badań ludzie, którym po głowie chodzi chędożenie lepiej wykonują analityczne zadania. Oprócz tego chęć rozpusty zmusza nas do maksymalnego skupienia na celu i w taki sposób kieruje naszymi działaniami, by jak najlepiej dogodzić potencjalnemu partnerowi. Inne badania wykazały, że bardziej rozpustni uczestnicy eksperymentu częściej okazywali uczucia i byli mocniej zmotywowani do podtrzymywania relacji - lepiej radzili sobie z rozwiązywaniem konfliktów. Wszystko po to, by dalej móc bzykać.

#4. Zazdrość


Dyscyplina, w której Polacy są światową potęgą. Niestety, tylko "konstruktywna" zazdrość jest dobra - porównywanie się do innych ludzi prowadzi do samodoskonalenia i rozwijania twórczych umiejętności. Ci uczniowie, którzy porównywali się do lepszych kolegów i koleżanek potem otrzymywali lepsze oceny. Ważne, by równać do lepszych, a nie życzyć im porażki.

#5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu


Ludzie, którzy zjedli kawałek ciasta byli bardziej skłonni do wspierania działalności dobroczynnej. Ponadto najedzony pracownik pracuje lepiej, efektywniej, łatwiej wykonuje wszelkie zadania. A i ile radości daje jedzenie...

#6. Gniew


Gniew skłania nas do trwania we własnych, często słusznych przekonaniach. Oprócz tego "gniewni" lepiej negocjują i częściej osiągają narzucone sobie cele.

#7. Lenistwo


Najbardziej skrajny przejaw lenistwa poprawia naszą pamięć i umiejętność koncentracji. Mowa oczywiście o spaniu. Co ciekawe, badania dowodzą, że mniej zapaleni ludzie częściej oferują drugiemu człowiekowi swoją pomoc.
183
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 7 powodów, dla których powinieneś rzucić Facebooka
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Polska to nie kraj, to stan umysłu – Kazik Staszewski pokazał mamę
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu Perfidny trolling komputerowy
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu 10 tradycji świątecznych, których pochodzenia możesz nie znać
Przejdź do artykułu 15 najdziwniejszych rzeczy, jakie barmani usłyszeli w pracy
Przejdź do artykułu 17 powodów, przez które dzieciaki nie powinny przeżyć lat 80.
Przejdź do artykułu Garść faktów o restauracjach McDonald's

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą