Szukaj Pokaż menu

Demotywatory XC - Kiedy próbujesz wytłumaczyć Jezusowi...

97 725  
474   56  
Dzisiaj podsumujemy nasze wspaniałe, choć niełatwe zwycięstwo w siatkarskich mistrzostwach świata z Rosją (o 20.00 w sobotę Niemcy!) oraz będzie parę historii do przeczytania plus agitacja za posiadaniem broni.

#1.

Kliknij i zobacz więcej!

Niecodzienni pasażerowie linii lotniczych

76 816  
375   30  
Wsiadając do samolotu dobrze jest mieć aparat pod ręką. Okazuje się bowiem, że może z nami lecieć naprawdę wyjątkowy pasażer.

#1. Pies z celownikiem

1

Z wizytą w chińskiej kopalni BitCoinów - kilka ciekawostek o kryptowalucie

98 271  
304   34  
Przed niespełna rokiem prawdziwym hitem stały się kryptowaluty. Kupowały je gwiazdy, mówiło się o nich w telewizji, można było za nie kupić narkotyki. Pierwszą z nich był BitCoin, nazywany przez wielu walutą przyszłości. Aby ją zdobyć, trzeba ją najpierw wykopać. Jaką jednak szanse ma twój domowy PC z farmami takimi jak ta?

#1. BitCoin potrzebował pięciu lat, aby jego wartość z zera wzrosła do tysiąca dolarów za sztukę.

bitcoin_farms_01
Kiedy BitCoin stał się popularny, a wiele osób i firm zajęło się kopaniem i coraz więcej kryptopieniędzy pojawiło się w obiegu, jego wartość zaczęła spadać. Obecnie za jednego BitCoina dostaniemy mniej niż 500 dolarów.

#2. Twórca kryptowaluty jest anonimowy. Posługuje się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Nikt nie wie jak dokładnie działa algorytm odpowiedzialny za obieg pieniądza.

bitcoin_farms_02

#3. W pierwszych dniach po odpaleniu kopalni, Satoshi wykopał około tysiąca BitCoinów. Nikt nie wie jak obrzydliwie bogaty może być teraz anonimowy geniusz.

bitcoin_farms_03

#4. Największą kontrowersją była akceptacja waluty w Silk Road, czyli internetowej giełdzie, za pośrednictwem której można kupić wiele nielegalnych przedmiotów, spośród których najpopularniejsze są oczywiście narkotyki.

bitcoin_farms_04

Rosnąca popularność BitCoina przyczyniła się do wzrostu popularności Silk Road, a to doprowadziło do aresztowania właściciela "narkotykowego Allegro". Sam serwis był niedostępny przez blisko miesiąc, po czym wznowił działalność.

#5. BitCoin nie jest emitowany ani regulowany przez żaden bank centralny, dlatego nazywa się go pieniądzem wolnego świata.

bitcoin_farms_05

#6. Jeśli system padnie, wszystkie twoje BitCoiny prawdopodobnie znikną.

bitcoin_farms_06

Cała waluta nie ma swojego papierowego odpowiednika. Jeśli serwery z jakiegoś powodu zostałyby wyłączone, wszystkie wirtualne pieniądze znikłyby bez śladu. Nieważne jak wiele zainwestowałeś w ich zdobycie. Jedna z firm w USA próbowała stworzyć fizyczny odpowiednik dla wirtualnej waluty, jednak państwowe instytucje finansowe szybko zajęły się sprawą doprowadzając do jej likwidacji.

#7. W obiegu może znaleźć się maksymalnie 21 milionów BitCoinów.

bitcoin_farms_07

#8. Za BitCoiny możesz polecieć w kosmos na pokładzie SpaceShipTwo.

bitcoin_farms_08

Virgin Galactic oferująca komercyjne loty w kosmos od roku przyjmuje też BitCoiny. Koszt rezerwacji jednego z sześciu miejsc na pokładzie to 250 tysięcy dolarów.

#9. Pierwszym polskim sklepem oferującym płatności BitCoinami jest PCStore.pl - obecnie metoda ta jest "chwilowo zawieszona".

bitcoin_farms_09

#10. Christopher Koch za namową dziewczyny w 2009 roku zainwestował 27 dolarów w BitCoiny po czym na 4 lata zapomniał o zakupie. W listopadzie 2013 roku odzyskał hasło do swojego portfela i sprzedał BitCoiny za niespełna 900 tysięcy dolarów.

bitcoin_farms_11

#11. Najpopularniejszymi alternatywami dla BitCoina są Litecoiny, Dogecoiny i Darkcoiny. Ich wartość jest o wiele mniejsza, jednak wydobycie wciąż jest łatwiejsze.

bitcoin_farms_12

#12. Na stronie usebitcoins.info znajduje się mapa, na której znajdziecie miejsca, w których możecie - poza internetem - płacić BitCoinami.

bitcoin_farms_13

#13. Pewien gość w 2010 roku ucieszył się z możliwości wydania na coś wykopanych przez siebie BitCoinów i zamówił za nie pizzę. Trzy lata później wartość tych BitCoinów wyniosła około siedmiu milionów dolarów.

bitcoin_farms_17
304
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Niecodzienni pasażerowie linii lotniczych
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Czasami mniej znaczy lepiej, czyli przykłady świetnego designu
Przejdź do artykułu Perpetuum mobile - wynalazek za milion euro
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Pomysłowe plakaty filmów grozy
Przejdź do artykułu Człowiek, który twierdził, że żył w trzech stuleciach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą